Shitet karboni i zi, karboni i zi ndërtimit me shumicë

Çmimi 25 UAH për 1 kg

Tel: 067 535 09 29
Regjioni perëndimor
Tel: 067 366 93 63

Vazhdimisht zbatimin e karbonit të zi , karboni i zi ndërtimit (pigment). Konsideratë të gjitha kushtet e dorëzimit. Me cilësi të lartë dhe çmim më të mirë.

Të karbonit të blerë

Shitet karboni i zi pigmentim për ndërtimin e çimentos zgjidhje konkrete dhe përzierjet, prodhimin e duke shtruar pllaka, bojë PVC, prodhimin e bojës. Pigment lightfastness dhe të tretshme në ujë. Nuk zhduket. Paketimi çanta polipropilenovye. Minimale grup prej tre ton. Çmimi i diskutueshëm. Të jetë e mundur shitja e paketuar karboni i zi me marrëveshje. E mbushur blozë nga dy ton.

  • Bandaging sistemit të ndikojnë jo vetëm në forcën e murit, por edhe formën masonry model. Përveç këtyre sistemeve, clutches, ofron disa më shumë varieteteve të masonry modelet. Kështu, duke kombinuar forma dhe ngjyra e tullave, hije, ngjyra dhe suture e meniscus, duke përdorur njërën ose tjetrën masonry model mund të kuptojë më të guximshme arkitektonike zgjidhje dhe t'i japë ndërtimit të një karakter individual.

САЖА (ТЕХНИЧЕСКИЙ УГЛЕРОД) в Днепропетровске

OJSC Kremenchug karboni i zi bimore

Produktet — Karbonit.

Кременчугский завод технического углерода

E Kremenchug karboni i zi bimore me performancë të lartë të ndërmarrjes me moderne teknike dhe teknologjike të pajisjeve. Përdorimi i gjerë i instrumente dhe automatizimit teknologji lejon 98% të automate procesin.
Historia e kompanisë daton në vitin 1965, kur ishte vënë në përdorim të fazës së parë të bimëve. Faza e dytë ka filluar në vitin 1967 dhe ka përfunduar në vitin 1971.
Për shkak të zgjerimit të kapaciteteve prodhuese, për modernizimin e mëdha të pajisjeve dhe hyrje e re moderne teknologjike të procesit të prodhimit, fabrika u bë një nga prodhuesit kryesor të zeza karboni në vendet e ish bashkimit sovjetik dhe më e madhe në Ukrainë.
Prodhon 12 markat e karbonit të zi. Karboni i zi N539, N550 , N339 , N330 , N375 , N220 , N660 prodhuar sipas kërkesave të ASTM 1765, karboni i zi П514 , П324, П234, П245 sipas kërkesave të GOST 7885-86 dhe karboni i zi П324 në përputhje me kërkesat e TU U 6-001520.52-083-97.
Të përdorura në prodhimin e gomave, gome dhe elektrike, produkte gome e këpucët, si edhe shtypjen dhe metalurgjisë.
Lexo më shumë

Karboni i zi në prodhimin e gomës produkteve.

Një nga më të rëndësishme vetitë e caoutchouc, plasticity të përdorura në prodhimin e gomës produkteve. Për përzierje të gomës me komponentët e tjerë të gomës kompleks, ajo është e nevojshme për të filluar për të zbutur ose plasticized nga mekanike apo termike trajtim. Ky proces quhet plastication.

Hapja T. Hancock në 1820-ën mundësinë e plasticizing gome kishte një vend të rëndësishëm për industria e gomës. E tij kneader përbëhej nga një studded rotor rradhës në një gozhdë të uritur cilindër; kjo pajisje kishte një manual të transmisionit. Moderne industria e gomës të përdorur tre variante të këtyre makinave para se të hyjnë në komponentët e tjerë të gomës përzierje në gome. Kjo është cauciucuri, Banbury mikser dhe kneader Gordon.

Lexo më shumë

Pamja e masonry

Pamja e tullave tv me bukurinë e saj kërkon të dukshme theksojnë krejtësisht e sheshtë fytyrat. Çfarë është e nevojshme për të krijuar një të bukur dhe spektakolare brickwork?

Kjo zakonisht është përdorur brendshme e duke treguar dhe për të krijuar efektin e kundërt në mes të përballen me tulla dhe suture.Për një fizik qeramike tulla ekspertët rekomandojnë e kuqe me të cilat përballet tulla e hedhur në një të bardhë ose të zezë zgjidhje.

E zezë është ngjyra e zgjidhjes është arritur duke shtuar për një mineral pigment — karboni i zi.

Bazë, sigurisht, është një çimentos-rërë llaç. Për të marrë cilësi të lartë zi zgjidhje, në një standard të serisë (1 kovë e çimentos për 3 kova e rërës) është shtuar për afër 500 gram karbon i zi (blozë). E saktë përqindja e karbonit të zi në zgjidhje është përcaktuar empirikisht. Nuk duhet harruar se një sasi të tepërt të karbonit të zi mund të çojë në një rënie në forcën e pronave të llaç të përbashkët.

Preimushestvenno të karbonit në krahasim me grafit dhe pigmente të tjera në Tom, se ai jashtëzakonisht rezistent ndaj weathering, nuk "notoni", jo "yndyrë" dhe është një e mirë ndërvepron me çimento-rërë llaç.

Rregullat themelore të masonry përballen me tulla

Në mënyrë për të shmangur shfaqjen e një pllakë të bardhë në masonry, ruajtjen e pamje tërheqëse dhe qëndrueshmëri të objekteve, ju duhet të përputhen me rregullat e masonry:

Ajo është e rekomanduar për të përdorur fino (çimento PC 400-500) pa aditivëve. Është e preferueshme për të aplikuar çimentos bërë në verë. Për të përdorur rërë dhe ujë që nuk përmban tretshme në ujë të kripërave. Aplikoni "e vështirë" zgjidhje, shmangia e tepruar hollim me ujë (lëvizshmëria zgjidhja nuk duhet të jetë më shumë se 7 mm). Jo për të shtuar zgjidhje me aditivëve. Përdorni për masonry fllad përgatitur zgjidhje. Për të parandaluar përdorimin e recessed atë. Maksimale thellësi të damar — në një thellësi prej chamfer (jo më shumë se 3 mm thellë në masonry), shih Fig. Nr 1. Të tilla seams, rekomandojnë kryerjen e posaçëm të rassevat (shih Fig.2). Në ndërtimin e masonry nuk do të lejojë ingress e llaç. Në kontakt me zgjidhje për të bërë pirg masonry — për të hequr atë me një furçë të thatë ose të nesërmen, fshini brushën me ujë. Mos e fshij para muri, në një burlap thes. Çdo ditë, pas përdorimit, të mbuluar muret me një material i papërshkueshëm nga uji (mbulim ndjerë, film, etj.). Për të shmangur ngrirjen e papërfunduar masonry gjatë gjithë trashësisë. Në rast të pamundësisë së ndërtimit të çatisë para ngricat — gjithmonë të fshehur muret për dimër me material për mbulim për të parandaluar e ujit ingress në voids e tullat dhe duke u bërë ngjyhet nyje në masonry. Për shkak të tepri e tulla me ujë, e ndjekur nga përsëritur ngrirjes dhe shkrirjes së nuk është i përjashtuar flaking dhe të prerë gjërat me cifla të pjesshme shkëmbi individuale tulla të ekspozuar ndaj tepruar tepri ujë.Për të njëjtat arsye ajo nuk është e rekomanduar për të përdorur të fytyrës përballet me tulla për mbledhje të gardhe si një tullë gardh gjatë gjithë vitit oversaturated me lagështi dhe të nënshtruar të përsëritura të ngrirjes dhe shkrirjes (në sezonin e më shumë se 100 herë), i cili në mënyrë drastike zvogëlon saj qëndrueshmëri, duke shkaktuar plasaritje dhe delamination e tullave në masonry gardh. Për gardhe ajo është e rekomanduar për të përdorur tulla me thithjen e ujit prej 4-6%. Për të përmirësuar qëndrueshmërinë e strukturave është e rekomanduar për të trajtuar sipërfaqen e masonry hydrophobic të lëngshme. Gidrofobizatora mbarsje është e rekomanduar për të përdorur këto rend: a) para hedhjen e para sipërfaqe prej qeramike tulla dip në gidrofobizatora të lëngshme në rreshtin e parë të voids; b) pas përfundimit të punës me llak veshje hydrophobic të lëngshme të thatë dhe sipërfaqe të masonry, derisa e saj të plotë, ngopja, me të detyrueshme lulëzim atë.E shtresë e masonry karakterizohet nga forma e saj meniscus (e jashtme sipërfaqen e damar). Formimin e meniscus, duke vulosur pjesën e jashtme të damar, e cila përmirëson fuqinë karakteristikat e çimentos përbashkët dhe kështu rrit rezistencën shtresë të reshjeve. Përveç kësaj, format e ndryshme të meniscus, nga ana e tyre, ndikojnë në theks të veçantë në cilësi të masonry. Kështu, recessed atë (të rrumbullakuar konkave dhe konkave dvukratny), për shkak të luajnë të hijeve, të favorshme theksoni çdo tulla, duke i dhënë masonry cilësi maksimale. Në anën tjetër të sheshtë dhe të lakuar seams japin muret më të njëtrajtshme. Rekomandohet të përbashkët trashësia është 8 mm. Maksimale 10-12 mm. trashë shtresë, më përçueshmëri ka mure si përçueshmëri koeficienti i bashkoj në bazë të llaç çimento është shumë më i lartë se përçueshmëri termike të qeramike tulla. Kështu, për shembull, në trashësi prej 12 mm rezistenca e ngrohjes kryerjen fytyrën brickwork ul në drejtim të mureve me shtresë gjerësi prej 8 mm me rreth 1.5-2% (përafërt termike llogaritjes). Meniscus shtresë e formuar me një të veçantë profilin rassevat, me çdo bead lloji ka vet treguar. Lexo më shumë

Kthehu në krye

Aplikimi

Blozë të zezë ndërtimit është përdorur për të shtuar llaç. Përdorimi i zi, blozë do të bëjë nyje në brickwork të errët dhe sy të Tuaj në shtëpi - më të bukur dhe të presentable. Blozë të zezë ndërtimi i zbatuar nga kompania jonë ka një cilësi shumë të lartë dhe qëndrueshmëri , dhe ndryshe nga lirë imitations zëvendësues (djegur goma etj...) nuk është larë dhe bërë ballë nga nyje.