Се продава саѓи, саѓи градежништво трговија на големо

Цена 25 UAH по 1 кг

Тел: 067 535 09 29
Западен регион
Тел: 067 366 93 63

Континуирано спроведување на саѓи , саѓи изградба (пигмент). Разгледаат сите услови на испорака. Висок квалитет и најдобра цена.

Јаглерод купи

Се продава саѓи пигментацијата за изградба на цемент конкретни решенија и мешаници, производство на плочки за поплочување, ПВЦ боја, производство на бои. Пигмент lightfastness и растворливи во вода. Не исчезнат. Пакување кеси polipropilenovye. Минималната партија на три тони. Цената е да се преговара. Можна продажба на пакувани саѓи со договор. Спакувани soot од два тони.

  • Bandaging систем влијае не само на силата на ѕидот, но, исто така, форма на ѕидани шема. Покрај овие системи, спојки, нуди некои повеќе сорти на ѕидот и дезени. На тој начин, со комбинирање на обликот и бојата на тули, нејзините нијанси, боја и шиење на менискус, со користење на еден или на друг " модел може да се реализира на најсмелите архитектонско решение и се даде на изградба на индивидуален карактер.

САЖА (ТЕХНИЧЕСКИЙ УГЛЕРОД) в Днепропетровске

OJSC Kremenchug саѓи растенијата

Производи — Јаглерод.

Кременчугский завод технического углерода

На Kremenchug саѓи растенијата висока — перформанси на претпријатието со модерна техничко-технолошка опрема. Широко распространета употреба на инструментација и автоматизација технологија овозможува 98% автоматизира процесот.
Историјата на компанијата датира од 1965 година, кога таа била ставена во функција на првата фаза на растенијата. Втората фаза беше започна во 1967 година и заврши во 1971 година.
Поради проширување на капацитет за производство, модернизација на големи опрема и воведување на нови современи технолошки процеси на производство, фабрика, стана еден од водечките производители на саѓи во поранешниот СССР и најголемите во Украина.
Произведува 12 брендови на саѓи. Саѓи N539, N550 , N339 , N330 , N375 , N220 , N660 се произведува според барањата на ASTM 1765, саѓи П514 , П324, П234, П245 според барањата на GOST 7885-86 и саѓи П324 во согласност со барањата на ТУ У 6-001520.52-083-97.
Се користат во производството на гуми, гумени и електрични производи, гума за чевли, како и печатење и металургија.
Прочитај повеќе

Саѓи во производство на гумени производи.

Еден од најважните својства на caoutchouc, пластичност се користи во производство на гумени производи. Да се меша гума со други компоненти од гума соединение, потребно е да се почне да се ублажи или plasticized со механички или термички третман. Овој процес се нарекува plastication.

Отворање Т. Hancock во 1820 можноста за пластифицирачко гума имале важно место за гума индустрија. Неговата kneader, составена од начичкана роторот ротирачки во скок шупливи цилиндри; овој уред имаше рачен менувач. Во модерните гумени индустрија користи три варијанти на овие машини пред да влезат во другите компоненти на гума мешавина на гума. Ова е cauciucuri, Banbury миксер и kneader Гордон.

Прочитај повеќе

Изгледот на ѕидот

Појавата на тули за себе со својата убавина, бара видлив црта совршено рамен лица. Она што е потребно да се создаде убава и спектакуларен brickwork?

Тоа обично се користи интерни на што укажува и да создаде ефект на контраст помеѓу лицето тули и шиење.За природни керамички тули експерти препорачуваат црвено соочуваат со тули поставени на бела или црна решение.

Црна боја е бојата на решение се постигнува со додавање на тоа минерална пигмент — саѓи.

Основа, се разбира, е цемент-песок малтер. За да се добие висок квалитет на црна решение, на стандарден серија (1 кофа на цемент за да се 3 кофи песок) се додава околу 500 грама на саѓи (soot). Точниот процент на саѓи во решението е определено empirically. Треба да се запомни дека прекумерната количина на саѓи може да доведе до намалување на силата својства на малтер заеднички.

Preimushestvenno јаглерод во споредба со графит и други пигменти во Том, кој тој исклучително отпорни на атмосферски, не "пливање", а не "мрсна" и е добро соработува со цемент-песок малтер.

Основните правила на ѕидот се соочуваат со тули

Со цел да се избегне појавата на бели наслаги на ѕидот, зачувувањето на атрактивен изглед и издржливост објекти, мора да ги почитувате правилата на ѕидот:

Препорачливо е да се користат инјекциска смеса (цемент PC 400-500) без адитиви. Тоа е подобро да се применуваат цемент направени во текот на летото. За да користите песок и вода содржат растворливи во вода, соли. Примена на "тешки" решение, избегнување на прекумерно разредување со вода (за мобилност решение не треба да биде повеќе од 7 mm). Не за да додадете до решение со адитиви. Се користи за " свежо подготвен раствор. За да се спречи употребата на вдлабнати шевовите. Максималната длабочина на споеви — до длабочина од chamfer (не повеќе од 3 мм длабоко во ѕидарија), види Сл. No. 1. Ваквото отклонување препорачуваме вршење со посебен rassevat (види Сл.2). Во изградбата на ѕидот и не дозволуваат ingress на малтер. Во контакт со решение на наредени " — се отстрани со сува четка или следниот ден, ги четка со вода. Не избрише пред ѕид во burlap вреќа. Секојдневно, по употребата, покривање на ѕидови со водоотпорен материјал (кров филц, филм, итн.). Избегнувајте замрзнување недовршена " во текот на своето целата дебелина. Во случај на неможност за изградба на покривот пред мразови — секогаш се кријат ѕидовите за зима со покривен материјал за да се спречи вода ingress во voids на тули и да стане натопени зглобовите во ѕидот. Поради презаситеност од тули со вода, проследено со повтори замрзнување и одмрзнување не е исклучена и flaking chipping делумно crock индивидуални тули се изложени на прекумерни презаситеност на вода.Од истите причини, тоа не е препорачливо да се користи на лицето свртени тули за ерекција на огради како цигла ограда сите рунда година oversaturated со влага и подложен на повторува замрзнување и одмрзнување (во сезона се повеќе од 100 пати), кој драстично ја намалува својата издржливост, предизвикува пукање и delamination на тула во ѕидот ограда. За огради препорачливо е да се користат тули со апсорпција на вода од 4-6%. За да се подобри трајност на структури се препорачува за лекување на површината на ѕидот hydrophobic течност. Gidrofobizatora импрегнација е препорачливо да го користите следниов редослед: а) пред поставување на предната површина на керамички тули натопи во gidrofobizatora течност за првиот ред на voids; б) по завршувањето на работата со спреј слој hydrophobic течни сува површина на ѕидот, додека целосната сатурација, со задолжително разнесени шевовите.Цвест на ѕидот и се карактеризира со обликот на неговата менискус (на надворешната површина на споеви). Формирање на менискус, со затворање на надворешниот дел од жица, со кои се подобрува силата карактеристики на цемент заеднички и на тој начин ја зголемува отпорноста цвест врнежи. Покрај тоа, различните форми на менискус, самите по себе, влијаат акцент на текстура на ѕидот. Така, вдлабнати отклонување (заоблени конкавна и конкавни dvukratny), се должи на игра на сенки, позитивно се нагласи секоја тула, давање на " максимална текстура. Спротивно на тоа рамен и криви шевовите се даде на ѕидовите повеќе униформа. Се препорачува заеднички дебелина од 8 мм. Максимална 10-12 мм. на подебели жица, толку повеќе спроводливост има ѕидови како и коефициент на спроводливост на заварување врз основа на цемент малтер е многу поголема од коефициент на топлинска спроводливост на керамички тули. Така, на пример, на дебелина 12 mm отпорност на топлина спроводливост лице brickwork се намалува кон ѕидовите со жица ширина од 8 mm со приближно 1.5-2% (приближно термичка пресметка). Менискус цвест формирана со посебен профил rassevat, со секое лежиште тип има свој совет. Прочитај повеќе

Се врати на врвот

Примена

Soot црна изградба се користи за да додадете вода. Употребата на црна soot ќе направи зглобовите во brickwork темно и изгледот на Вашиот дом - поубаво и да згреши. Soot црна изградба имплементирани од страна на нашата компанија има многу висок квалитет и трајност , и за разлика од евтини имитации замени (изгорени гуми... итн) не е испран и корави од зглобовите.